چســـب بتـــن


چــسب بتــن پــودری


شرح محصول:
محصولی جدید و متمایز با کلیه محصولات موجود در بازار که بر پایه پلیمرهای پودری مخصوص سیمان و افزودنی های ویژه جهت بالا بردن خواص مکانیکی و فیزیکی بتن می باشد.

موارد مصرف:
چسب بتن پودری را می توان برای کلیه امور زیر استفاده کرد:
• بتن ریزی و ترمیم آسیب دیدگی ها ی فرودگاه، سالن های صنعتی، پل ها، کانال های آب و ...
• به عنوان جایگزین جهت افزودنی ساخت مصنوعات بتنی مانند سنگ های مصنوعی

خواص و اثرات:
کلیه پلیمرها و افزودنی های بکار رفته در این چسب مختص سیمان بوده و سبب افزایش چشمگیر سختی نهایی، ایجاد انعطاف مناسب در ساختار نهایی، کاهش میزان آبخوری بتن در حین ساخت و ایجاد روان کنندگی بتن و در نتیجه باعث اجرای آسانتر و سختی نهایی بیشتر بتن می شود.

شرایط محیط:
دمای سطح حداقل 10 و حداکثر 35 درجه سانتی گراد باشد. از اجرای محصول زیر نور مستقیم آفتاب و یا باد شدید خودداری شود.

روش استفاده:
1- بهترین زمان جهت افزودن این چسب، در حین ساخت بتن خشک می باشد. 2-حداکثر میزان مصرف این چسب 5 درصد وزن بتن خشک می باشد. نکته 1: میتوان این افزودنی را به بتن آماده هم اضافه کرد. در صورتی که قصد افزودن این پودر به بتن آماده را دارید، باید ابتدا پودر را با آب رقیق کرده و سپس به بتن اضافه کنید. نکته 2: این افزودنی کلیه کاستی های بتن را بر طرف کرده و در صورت استفاده از این محصول نیاز به افزودنی دیگر نمی باشد. نکته 3: استفاده از این پودر موجب کاهش آبخوری بتن می شود. لذا در صورت مصرف این چسب در بتن آماده، توجه به آب انداختن بتن ضروری است. این محصول به صورت چسب بتن پودری آب بند با کد CEMEX 200 موجود می باشد.


چسب بتن مایع


شرح محصول:
این محصول بر پایه رزین های اکریلیک و کاملا مقاوم به آب می باشد و به آسانی با آب مصرفی در بتن مخلوط می شود. مقاومت کششی ، خمشی و همچنین دوام بتن را افزایش می دهد. مهم ترین خاصیت آنها افزایش چسبندگی است.

موارد مصرف:
چسب بتن را میتوان برای کلیه امور تعمیراتی و ترمیم آسیب دیدگی اغلب سازه های بتنی مانند کانال های آب، کف سالن های صنعتی، باند فرودگاه ها ، پل ها و ستون ها مصرف نمود.

روش استفاده:
برای ضخامت های کمتر از 10 میلی متر به میزان 10درصد از وزن بتن، چسب را با ملات مخلوط نمایید. به طور کلی هر چه ضخامت ملات کمتر باشد و یا نیروی بیشتری بر آن وارد آید، برای ایجاد چسبندگی لازم ، چسب بیشتری مورد نیاز است. همچنین میتوان از این چسب به صورت خالص جهت پرایمر و لایه میانی بین دو لایه از بتن استفاده نمود.
این محصول به صورت چسب بتن مایع آب بند با کد CEMEX 240 نیز موجود می باشد.

شرایط محیطی:
دمای سطح و محیطی که چسب در آن اجرا می گردد حداقل 5 و حداکثر 35 درجه سانتی گراد باشد.

نکات ایمنی:
این محصول قابل اشتعال نبوده ولی مجری موظف است ضمن مطالعه و رعایت شرایطMSDS این محصول، در هنگام مصرف از دستکش ایمنی استفاده نماید.

شرایط نگهداری:
این محصول باید در فضای سربسته و به دور از رطوبت ، اشعه مستقیم آفتاب و آتش در دمای 35-5 درجه سانتی گراد در بسته بندی اولیه نگهداری شود.